دانستنی هایی از فــــضــــا

🔎 بسیاری از مردم به خاطر اینکه عطارد نزدیکترین سیاره به خورشید است، فکر می‌کنند که گرم‌ترین سیاره هم همین سیاره است. در حالی که ونوس به خاطر گاز‌های فراوانی که در جو خود دارد، اثر گلخانه‌ای را ایجاد کرده است که باعث می‌شود دما به طور مداوم بر روی سطح سیاره ۴۶۲ درجه سانتیگراد باشد و به همین خاطر ونوس گرم‌ترین سیاره منظومه شمسی است.

 

🔎 عمر منظومه شمسی ما حدود ۴.۶ میلیارد سال است.اگر بخواهیم دقیق بگوییم ۴.۵۷۱ میلیارد سال! دانشمندان بر این باورند که بعد از ۷.۵ میلیارد سال، سطح خورشید آنچنان گسترش می‌یابد که زمین را خواهد بلعید!

 

🔎 بلندترین کوه کشف شده کوه المپوس است که بر روی مریخ قرار دارد،ارتفاع تا نوک قله این کوه ۲۵ کیلومتر است و این ارتفاع از ارتفاع کوه اورست حدود سه برابر بیشتر است.

 

🔎اندازه کهکشان راه شیری ۱۰۵،۷۰۰ سال نوری است،برای یک سفینه فضایی پیشرفته و مدرن ۴۵۰،۰۰۰،۰۰۰ سال طول می‌کشد تا به مرکز کهکشان برسد!

 

🔎 وزن خورشید ۳۳۰،۰۰۰ برابر بیشتر از زمین است،قطر خورشید ۱۰۹ برابر زمین است و آنچنان بزرگ است که می‌تواند ۱،۳۰۰،۰۰۰ هزار کره زمین را در خود جای دهد! در حقیقت خورشید آنچنان غول پیکر و عظیم است که ۹۹.۸۵ درصد از حجم منظومه شمسی را در بر می‌گیرد.

 

🔎به خاطر اینکه در سطح ماه هیچ بادی نمی‌وزد، رد پا‌هایی که از فضانوردان بر جای مانده است هیچ وقت از بین نمی‌روند.

 

 

 

 

Enjoyed this article? Stay informed by joining our newsletter!

Comments

You must be logged in to post a comment.

درباره نویسنده
محبوب ترین ها
آوریل ۲۳, ۲۰۲۰, ۱۱:۰۶ بعد از ظهر - مهدی خاتمی
مهٔ ۴, ۲۰۲۰, ۶:۵۸ بعد از ظهر - علی
مارس ۲۲, ۲۰۲۰, ۱۰:۲۷ بعد از ظهر - مستانه
آوریل ۱۵, ۲۰۲۰, ۱۰:۰۰ بعد از ظهر - رحمان رامفر
آوریل ۲, ۲۰۲۰, ۸:۵۶ بعد از ظهر - reza