آیا بیل گیتس و فناوری 5G عامل شیوع کروناست؟

۱۳ درصد از استرالیایی‌ها به تئوری دخالت بیل گیتس در گسترش ویروس کرونا و ۴۴ درصد معتقدند این ویروس در آزمایشگاهی در شهر ووهان چین ساخته شده است.
 

 

هنگامی‌که از اعتقاد به تئوری‌های توطئه‌ی احمقانه درباره‌ی ویروس کرونا سخن به‌میان می‌آید، جوانان استرالیایی مستعدترین اشخاص هستند و البته شاید حداقل در نظرسنجی‌ها خودشان را این‌گونه نشان می‌دهند. براساس نظرسنجی تیم تحقیقاتی Essential Research در استرالیا، یک‌پنجم شرکت‌کنندگان در بازه‌ی سنی بین ۱۸ تا ۳۴ سال گفته‌اند به‌نوعی اعتقاد دارند مدیرعامل پیشین مایکروسافت، بیل گیتس، در پیدایش و گسترش ویروس کرونا نقش داشته است.

همین تعداد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی، به این سؤال که «آیا شبکه‌ی بی‌سیم 5G برای گسترش بیماری کووید ۱۹ استفاده می‌شود؟»، پاسخ مثبت داده‌اند. با افزایش سن، تعداد افرادی با چنین عقایدی کمتر شده است و ۱۳ درصد از شرکت‌کنندگان در بازه‌ی سنی ۳۵ تا ۵۴ سال به تئوری‌های یادشده پاسخ مثبت داده‌اند. همچنین، تنها ۴ درصد از گروه بیش از ۵۵ سال به نظریه‌ی احمقانه درباره‌ی شبکه‌ی 5G و ۸ درصد از آن‌ها به مزخرفات درباره‌ی بیل گیتس معتقدند.

در این نظرسنجی، براساس جنسیت، ۱۵ درصد از ۵۲۴ مرد پاسخ‌دهنده درقیاس‌با ۹ درصد از ۵۴۹ زن شرکت‌کننده به تئوری 5G معتقد بودند. درعین‌حال، ۱۴ درصد از مردان و ۱۳ درصد از زنان به تئوری مربوط به بیل گیتس باور داشتند. درمجموع، این نظرسنجی نشان داد کمتر از یک‌هشتم، یعنی ۱۲ درصد از جامعه‌ی آماری مطالعه‌شده، معتقدند شبکه‌ی بی‌سیم 5G برای گسترش ویروس کرونا استفاده می‌شود و در همین حال، ۱۳ درصد از شرکت‌کنندگان به این سؤال که «آیا بیل گیتس در پیدایش و شیوع بیماری کووید ۱۹ نقش داشته است؟» پاسخ مثبتی داده‌اند.

Enjoyed this article? Stay informed by joining our newsletter!

Comments

You must be logged in to post a comment.

درباره نویسنده
محبوب ترین ها
آوریل ۲۳, ۲۰۲۰, ۱۱:۰۶ بعد از ظهر - مهدی خاتمی
مهٔ ۴, ۲۰۲۰, ۶:۵۸ بعد از ظهر - علی
مارس ۲۲, ۲۰۲۰, ۱۰:۲۷ بعد از ظهر - مستانه
آوریل ۱۵, ۲۰۲۰, ۱۰:۰۰ بعد از ظهر - رحمان رامفر
آوریل ۲, ۲۰۲۰, ۸:۵۶ بعد از ظهر - reza